Základom je (ne)trafiť sa


Veľa z nás verí v pravú lásku - ak nie všetci - či už tajne v hĺbke duše alebo úplne otvorene a bez skrývania. Svet a ľudia v ňom nám však často zoberú ilúzie. Sme nútení zložiť si ružové okuliare a čeliť až príliš krutej realite. 
  Je to naozaj tak beznádejné? Hľadáme toho pravého/pravú každú chvíľu, každý deň, niekedy dokonca aj hľadať prestaneme. Stratíme nádej aj vieru v to,že sa nám to raz podarí. Bežne sa nám do života pripletú aj mnohí "ľaví" a tí praví ostávajú kdesi stratení a zatiaľ nenájdení. Potom skončíme so zbierkou nepodarených vzťahov a po rozmýšľaní,čo sa pokazilo, čo je na nás zlé a spamätávaní sa, nám neostáva nič iné ako pokračovať ďalej. Či už pokračovať v hľadaní alebo len čakať na zázrak, to je na slobodnom výbere každého jedinca. Môžete to aj striedať, je to len na vás a možno ste na to už prišli, no základom je naozaj trafiť sa. Trafiť toho pravého. Je to oveľa náročnejšie ako pexeso či míny, dokonca aj Loto. Každý nesprávny tip vám dá kvalitné ponaučenie, ale výrok "všetko zlé je na niečo dobré" platí stále. Nik vám nezaručí či sa trafíte hneď na prvýkrát, nemožné to však nie je.
  Zrejme by to chcelo nejakú nápovedu či návod, doteraz ale nič podobné a skutočne účinné neexistuje. Samozrejme existuje celá hromada tipov, testov, článkov, kníh a ostatných vecí, ale teraz sa sami seba úprimne opýtajte, pomohli vám niekedy? Nemyslím si. Samozrejme, kto kedy neveril tomu, že sú vážne na niečo dobré? Len keď sa výsledok nedostavil bolo zrazu každému jasné, že sme na to sami. 
  I keď sa bojíte, nechcete si ublížiť, trápiť sa, nevzdávajte to! Nádej predsa umiera posledná, aj keď niekoľko ráz po sebe. Nemáte čo stratiť, okrem dobrej nálady, pár kíl, úspor a na istú dobu zdravého rozumu. Musíte však vedieť, že aj za všetky vaše slzy a zlomené srdce, stojí za to pokračovať ďalej. Hľadať a nevzdávať to. 
  Je krásne milovať druhého človeka aj keď to hneď nebude ten pravý. Nebude to ľahké, kto tvrdí opak nemá pravdu, nikto vás ale dopredu nevaruje, zistíte to až postupne. Nejde však len o tú nekonečnú cestu, ide o jej cieľ. Znie až nereálne, ale ak vytrváte, dôjdete do cieľa. Prejdete bránou víťazov, pretrhnete stuhu a získate, čo ste tak dlho hľadali. 
Tak, do hľadania priatelia. Držím vám palce! 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu